AC220D05DC-15W
Manufacturer Part Number:
AC220D05DC-15W
Manufacturer/Brand:
HenLv Power
Part of Description:
AC DC CONVERTER +5V/-5V 15W
Manufacturer :
HenLv Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
77%
Features :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm)
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
5V