AS220S12DCL-5W
Manufacturer Part Number:
AS220S12DCL-5W
Manufacturer/Brand:
HenLv Power
Part of Description:
AC DC CONVERTER 12V 5W
Manufacturer :
HenLv Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
68%
Features :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.65" L x 1.06" W x 0.43" H (41.8mm x 26.9mm x 11.0mm)
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V