UMA-36-54-1
Manufacturer Part Number:
UMA-36-54-1
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
SAFETY MAT 36X54 M8 BLK 100M
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Machine Safety - Mats
Approval Agency :
CE, cULus
Cable Length :
5.12" (130.0mm)
Color :
Black
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Length :
54.00" (1371.6mm)
Material :
Polyurethane (PUR)
Operating Force :
67.44lbs (30.59kg)
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Obsolete
Width :
36.00" (914.4mm)