AKT7111100
Manufacturer Part Number:
AKT7111100
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CONTROL TEMP/PROCESS REL/SS OUT
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.291" (7.40mm), 0.291" (7.40mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Relay, Solid State
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Last Time Buy
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC