AKT7211100
Manufacturer Part Number:
AKT7211100
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.291" (7.40mm), 0.291" (7.40mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC