AKT4R111100
Manufacturer Part Number:
AKT4R111100
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CONTROL TEMP REL OUT 100-240V
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.488" (12.40mm), 0.347" (8.80mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Relay (2)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Last Time Buy
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PL-II, R, S, T, W)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC