E5CS-RKJU-W AC100-240
Manufacturer Part Number:
E5CS-RKJU-W AC100-240
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Controllers - Process, Temperature
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.531" (13.50mm)
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Sensor Fault Detection
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Input Range :
0°C ~ 999°C
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
3.5
Output Type :
Relay
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Type :
Temperature Controller (Type J, K, L)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC