SIT1602BC-72-30E-7.372800
Manufacturer Part Number:
SIT1602BC-72-30E-7.372800
Part of Description:
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
Current - Supply (Max) :
4.5mA
Frequency :
7.3728 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply :
3V