SIT1602BC-72-28N-66.666660
Manufacturer Part Number:
SIT1602BC-72-28N-66.666660
Part of Description:
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
Current - Supply (Max) :
4.5mA
Frequency :
66.66666 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply :
2.8V