1SNK710010R0000
Manufacturer Part Number:
1SNK710010R0000
Manufacturer/Brand:
TE - Kissling
Part of Description:
POW SNK PI-SPRING
Manufacturer :
TE - Kissling
Product Category :
Din Rail, Channel
Color :
Gray
Current - IEC :
57 A
Current - UL :
55 A
Disconnect Type :
Features :
Fuse Type :
Number of Levels :
1
Number of Positions :
2
Product Status :
Active
Terminal - Width :
10.0mm
Termination Style :
Push In, Spring
Type :
Feed Through
Voltage - IEC :
1000V
Voltage - UL :
600V