IMSA-11600S-10C-GFN4
Manufacturer Part Number:
IMSA-11600S-10C-GFN4
Part of Description:
CONN FFC VERT .5MM 10POS
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.236" (6.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V