IMSA-11501S-15C-GFN1
Manufacturer Part Number:
IMSA-11501S-15C-GFN1
Part of Description:
CONN FFC R/A .5MM 15POS
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.134" (3.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
15
Operating Temperature :
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V