P600-1-24-65-FP-i120
Manufacturer Part Number:
P600-1-24-65-FP-i120
Manufacturer/Brand:
Primax
Part of Description:
Monophase 120VAC 50/60hz input,
Manufacturer :
Primax
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Charge Current - Max :
65A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Wall Mount
Number of Cells :
Power - Max :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Termination Style :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
120V
Voltage - Nominal :
24V