P600-1-125-35-FP-i208
Manufacturer Part Number:
P600-1-125-35-FP-i208
Manufacturer/Brand:
Primax
Part of Description:
Monophase 208-240VAC 50/60hz inp
Manufacturer :
Primax
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Charge Current - Max :
35A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Wall Mount
Number of Cells :
Power - Max :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Termination Style :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
208V
Voltage - Nominal :
125V