SMAKNT75CA
Manufacturer Part Number:
SMAKNT75CA
Part of Description:
TVS SMD 75V 1000W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SMA-NT
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Supplier Device Package :
SMA-NT
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V