SMAK5NT58CA
Manufacturer Part Number:
SMAK5NT58CA
Part of Description:
TVS SMD 58V 1500W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SMA-NT
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMA-NT
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V