SMA6SF10CA
Manufacturer Part Number:
SMA6SF10CA
Part of Description:
TVS SMD 10V 600W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SMA-FL
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMA-SF
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V