SMAHS16A
Manufacturer Part Number:
SMAHS16A
Part of Description:
TVS SMD 16V 400W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-221AC, SlimSMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA-HS
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V