CZP-7R5L334R-TW
Manufacturer Part Number:
CZP-7R5L334R-TW
Manufacturer/Brand:
Zhi Feng Wei Technology
Part of Description:
7.5V 0.33F 24*8*14 EDLC
Manufacturer :
Zhi Feng Wei Technology
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
330 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.531" (13.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.945" L x 0.315" W (24.00mm x 8.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
Voltage - Rated :
7.5 V