FAM1-100-100-2.0-1A
Manufacturer Part Number:
FAM1-100-100-2.0-1A
Manufacturer/Brand:
t-Global Technology
Part of Description:
RF EMI ABSORB SHEET 3.937X3.937"
Manufacturer :
t-Global Technology
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
3.937" (100.00mm)
Material :
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.079" (2.00mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
3.937" (100.00mm)