ERL07619K00FKEB500
Manufacturer Part Number:
ERL07619K00FKEB500
Part of Description:
RES 619K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
619 kOhms
Size / Dimension :
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%