PTF6527K000DZR6
Manufacturer Part Number:
PTF6527K000DZR6
Part of Description:
RES 27K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
27 kOhms
Size / Dimension :
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.5%