RWS502JK-13-100RAA
Manufacturer Part Number:
RWS502JK-13-100RAA
Manufacturer/Brand:
Vitrohm
Part of Description:
SAFETY CERAMIC CORE EPOXY MOULDE
Manufacturer :
Vitrohm
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
2.2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
-250/ +300ppm/°C
Tolerance :
±5%