PHP02512E30R1BST5
Manufacturer Part Number:
PHP02512E30R1BST5
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 2.5W 2512
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2.5W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
30.1 Ohms
Size / Dimension :
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%